Yaponiyaning Fukuoka shahrida IASD ATRC ning 21-yillik yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2023-yilning 29-mayidan 1-iyuniga qadar Yaponiya omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi MASD ATRC yillik yig‘ilishini va “Yangi davrga evolyutsiya: an’anaviy vositalarni yangilash va depozitlarni sug‘urtalovchilar tomonidan yangi yondashuvlarni joriy etish” mavzusida xalqaro konferensiyani o‘tkazdi.
Tadbir 29-may kuni o‘quv va texnik ko‘mak, tadqiqot va nashrlar, APRC uchun strategik ustuvorliklar va kelgusidagi harakatlar rejalari muhokamasi bilan boshlandi. Ertasi kuni xalqaro konferensiya davomida global va mintaqaviy moliyaviy tendentsiyalar, ularning potentsial risklari va omonatlarni sug'urtalovchilar bir-biri bilan yaqinroq mintaqaviy hamkorlikka urg'u berilgan holda bunday o'zgarishlarga dosh berish uchun qanday rivojlanayotgani haqida ma'lumotlar taqdim etildi. Oxirgi kuni omonatlarni sug'urtalash tashkilotlari rahbarlari yillik yig'ilishga yig'ilib, unda ATRKning kelgusidagi faoliyati muhokama qilindi.
Tadbir davomida direktor Nodir Abbosov boshchiligidagi Fond delegatsiyasi DICJ raisi Xidenori Mitsui boshchiligidagi Yaponiya omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi (DICJ) vakillari bilan yakka tartibda uchrashib, tashkilotlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash yo‘llarini muhokama qildilar va shartnoma imzoladilar. MA (Maktub almashinuvi) yaqinroq munosabatlar va potentsial anglashuv memorandumi uchun asos yaratdi.
Shuningdek, Fond KDIC raisi va prezidenti Jexun Yu boshchiligidagi Koreya omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi (KDIC) delegatsiyasi bilan qisqa uchrashuv o‘tkazdi va yaqin kelajakda o‘zaro anglashuv memorandumini imzolash orqali tashkilotlarni yanada yaqinlashtirish istiqbollarini muhokama qildi.

В Фукуоке, Япония, состоялось 21-е ежегодное собрание МАСД АТРК
С 29 мая по 1 июня 2023 года Японская корпорация страхования депозитов провела ежегодное собрание МАСД АТРК и международную конференцию на тему «Эволюция в новую эру: обновление традиционных инструментов и внедрение новых подходов страховщиками депозитов».
Мероприятие началось 29 мая с обсуждения темы обучения и технической помощи, исследований и публикаций, стратегических приоритетов и будущих планов действий АТРК. На следующий день во время международной конференции была представлена информация о глобальных и региональных финансовых тенденциях, их потенциальных рисках, и как страховщики депозитов развиваются, чтобы справляться с такими изменениями, с акцентом на более тесное региональное сотрудничество друг с другом. В последний день руководители организаций по страхованию вкладов собрались на ежегодное собрание, где обсуждались дальнейшие шаги АТРК.
В ходе мероприятия делегация Фонда во главе с директором Нодиром Аббосовым в частном порядке встретились с представителями Корпорации страхования вкладов Японии (DICJ) во главе с председателем DICJ Хиденори Мицуи, чтобы обсудить пути укрепления сотрудничества между организациями и приступили к подписанию ОП (Обмен письмами), который заложил основу для более близких отношений и потенциального меморандума о взаимопонимании.
Фонд также провел короткую встречу с делегацией Корейской корпорации страхования депозитов (KDIC) во главе с председателем и президентом KDIC Джехун Ю, чтобы обсудить перспективы сближения организаций путем подписания меморандума о взаимопонимании в ближайшем будущем.