Fond Mo'g'ulistonning Ulan-Bator shahrida bo'lib o'tgan IASD EARC yillik yig'ilishida ishtirok etdi.
28-30-iyun kunlari Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash Fondi direktori Nodir Abbosov boshchiligidagi delegatsiya Yevroosiyo MASD 2023 mintaqaviy qo‘mitasining tabaqalashtirilgan bonus tizimlari mavzusidagi yillik yig‘ilishida va xalqaro seminarda ishtirok etdi.
Turli tashkilotlar o‘z tajribalari, xususan, tabaqalashtirilgan bonus tizimini joriy etish bilan bog‘liq qiyinchiliklar bilan o‘rtoqlashdi. Mazkur tizimning afzalliklari va kamchiliklari, uni amalga oshirish uchun zarur shart-sharoitlar va makroiqtisodiy omillar atroflicha muhokama qilindi.
Tadbir doirasida, shuningdek, ushbu tashkilotlar bilan hamkorlik darajasini yanada oshirish maqsadida Fond Mo‘g‘ulistonning omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi, Koreya omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi va Vengriyaning omonatlarni sug‘urtalash milliy jamg‘armasi bilan o‘zaro anglashuv memorandumlarini imzoladi.

Фонд принял участие в ежегодном собрании МАСД ЕАРК в Улан-Баторе, Монголия.
В период с 28 по 30 июня делегация Фонда гарантирования вкладов граждан в банках во главе с директором Нодыром Аббосовым приняла участие в Ежегодном собрании Регионального комитета Евразии МАСД 2023 и Международном семинаре, посвященном внедрению систем дифференцированных премий.
Различные организации поделились своими опытами, в частности, трудностями, связанными с внедрением системы дифференцированных премий. Были подробно обсуждены преимущества и недостатки этой системы, а также, условия и макроэкономические факторы необходимые для ее внедрения.
В ходе мероприятия Фонд также подписал Меморандумы о взаимопонимании с Корпорацией страхования депозитов Монголии, Корейской корпорацией страхования депозитов и Национальным фондом страхования депозитов Венгрии для дальнейшего повышения уровня сотрудничества с этими организациями.