Жорий йилнинг тадбирлар режасига мувофиқ Ўзбекистон Банклари ассоциацияси ва Фуқароларнинг банклардаги омонатларини кафолатлаш фонди 14 август куни Тошкент ва 22 август куни Сирдарё вилоятларида “Ўзбекистон Республикаси “Фуқароларнинг банклардаги омонатларини ҳимоялаш кафолатлари тўғрисида”ги Қонунини Ўзбекистон аҳолисини дунё молиявий инқирозини салбий оқибатларидан ҳимоя қилишдаги аҳамияти” мавзусига бағишланган семинарлар ўтказдилар.
Семинарларда тижорат банкларининг вилоят ва туман филиаллари ҳодимлари, маҳалла фаоллари ва омонатчилар қатнашди.
Режага мувофиқ банк ходимлари ўртасидаги семинарлар ва аҳоли билан давра учрашувлари республиканинг барча вилоятларида ўтказилиши режалаштирилган..

Семинары среди банковских сотрудников и вкладчиков в Ташкентской и Сырдарьинской областях
В соответствии с планом мероприятий, Ассоциация банков Узбекистана и Фонд гарантирования вкладов граждан в банках 14 августа в Ташкентской и 22 августа в Сырдарьинской областях провели семинары, посвяшенные теме “Роль и значение Закона Республики Узбекистан “О гарантиях защиты вкладов граждан в банках” по обеспечению защиты населения Узбекистана от отрицательных последствий мирового финансового кризиса”.
На семинарах участвовали сотрудники областных и районный филиалов коммерческих банков, активы махаллинских комитетов и вкладчики банков.
В соответсвии с планом мероприятий подобные семинары среди банковских сотрудников и встречи с населением будут проводиться во всех областях Республики.